AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

Lilianka to kochana i radosna dziewczynka, mieszkająca w Czechowicach-Dziedzicach.
Urodziła się 9 listopada 2017 roku z bardzo rzadką chorobą genetyczną - zespołem TAR.
Zespół TAR charakteryzuje się małopłytkowością krwi oraz brakiem kości promieniowych w obu rączkach. Lilianka urodziła się z drastycznie niskim poziomem płytek krwi co spowodowało że walka o Jej życie zaczęła się już od samego przyjścia na świat. Kilkukrotne przetaczania krwi, długi pobyt w klinice w Zabrzu, pełna mobilizacja lekarzy sprawiła że Lilianka jest dziś z nami❤️❤️❤️
Gdy stan Lilianki się ustabilizował a płytki krwi unormowały, przyszedł czas na szukanie pomocy aby rączki Lilianki mogły prawidłowo funkcjonować.
Po wielu konsultacjach ortopedycznych w kraju a także u dr. Paleya, który w 2018 roku zawitał do Polski, podjęliśmy walkę o ratowanie rączek właśnie przez tego wybitnego ortopedę który na co dzień leczy małych pacjentów w swojej klinice na Florydzie w USA.
Dzięki całej armii Wspaniałych ludzi, którzy zdecydowanie postanowili walczyć razem z nami o sprawne rączki Lilianki, udało się zebrać potrzebną kwotę ponad 285tys. zł a operacja odbyła się końcem stycznia 2019 roku w Warszawie. Dziś po 9 miesiącach od operacji, rączki Lilianki są proste i funkcjonalne co daje Jej szansę na lepsze życie, sprawność i przyszłość.
Niestety zespół TAR okazał się bezwzględny w stosunku do Lilianki. Sprawił że Jej nóżki z czasem zaczęły się bardzo krzywić.
Po wrześniowej konsultacji z dr. Paleyem przedstawił On nam plan operacji obu nóżek jednocześnie. Zabieg operacyjny tym razem wynosi prawie 300 tys zł lecz tylko dzięki niemu zmieni życie Lilianki na lepsze i oszczędzi Jej bólu i cierpienia.
Jeżeli uda się zebrać potrzebne fundusze to operacja ta będzie mogła zostać przeprowadzona w kwietniu 2020 roku.
Każdy może pomóc Liliance już dziś, dokładając malutką cegiełkę, odrobinę serca i cząstkę siebie na prowadzoną zbiórkę
??????? https://www.siepomaga.pl/lilkamacura

 

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE 2020

herb katowicejpg

Współorganizatorzy

 

azs awf Logo rdlp jpg logo straż