AWF Katowice, ul. Mikołowska 72a

logo dzik 2017

Start Misia Zdrowusia - Maskotki Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach  na sierpniowym Biegu Dzika: https://www.youtube.com/watch?v=p93JL-FmJ18

Bieganie w deszczu – trening, terapia i prysznic wszystko - w tym samym czasie

8 start 7 edycji Panewnickiego Biegu Dzika upłynął w jesiennej atmosferze. Ale „dzikie dziki” nie boją się deszczu. Dzisiejsza pogoda wpłynęła na poprawienie wyników wielu biegaczy, ale także zawodników Nordic Walking.

Na starcie stanęło 82 zawodników Nordic Walking i 255 biegaczy, kilka osób wystraszyło się dzisiejszej aury, zapomnieli, że u nas jest zawsze gorąco. :)

Wśród biegaczy najlepsze czasy uzyskali Mateusz Ucherek z Rybnika i Małgorzata Rencz z Orzesza.

Pan Mateusz dotarł do nas po 1.19.12, a Pani Małgosia po 1.26.08.

Tradycją już się stało, że Pani Małgosia 5 razy stawała na najwyższym stopniu podium naszych zawodów.

W Nordic Walkingu też nie było większych niespodzianek. Wśród mężczyzn, kolejny raz najszybciej 4 okrążenia pokonał Marcin Hałas z Czechowic Dziedzic. Na mecie zameldował się po 2.13.54. A wśród płci pięknej Wiesława Pogorzelska z Gorzyc. Przejście 4 okrążeń zajęło Pani Wiesławie 2.29.01.

Z pełnym dystansem w konkurencji Nordic Walking zmierzyło się 12 zawodników.

Na naszej Panewnickiej trasie pojawił się również nowy zawodnik – Miś Zdrowuś. „Zdrowuś” jest maskotką Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Miś nie tylko przebiegł jedno okrążenie, ale również obdarował najmłodszych zawodników drobnymi nagrodami. Zdrowuś w szpitalu pociesza najmłodszych pacjentów, a u nas na Dziku propaguje zdrowy styl życia.

Po zakończonych zmaganiach na każdego zawodnika jak zwykle czekało ognisko, kiełbaska, bułeczka, napój i słodycze. Ognisko dzisiaj traktowane było jak kaloryfer, każdy z chęcią suszył się przy ogniu. :)

Każdy z zawodników mógł również dzisiajdokonać analizy składu ciała. Odwiedziła nas dietetyczka z DIETOCENTRUM - Dietetyka i Kształtowanie Sylwetki. Pani dietetyk chętnie odpowiadała na pytania naszych zawodników. Zapewniamy, że to nie ostatnie spotkanie z DIETOCENTRUM, ale o tym niektórzy przekonają się już w grudniu. :)

Jak co miesiąc kilku zawodników miało szczęście i udało im się wylosować nagrody. Kilka osób będzie mogło ugościć się w Pizzeri „Borys”. Kilka osób będzie mogło pić filtrowaną wodę z butelek „Dafi”. W Decathlonie, niektórzy zawodnicy będą mogli zrobić sportowe zakupy. Sklep „Lubczyk” również obdarował naszych zawodników swoimi specjałami. Lightbox jak co miesiąc ufundował całodzienne posiłki. Przedstawiciele z Lightbox od kilku miesięcy łaskoczą nasze podniebienie serniczkiem, deserkami z nasion chia i sałatką z ciecierzycy z kurczakiem. :)

Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników, ale również wytrwałości, mimo deszczu daliście radę! Każdemu należy się wyróżnienie, za to, że wyszedł z domu, zła aura nie odstraszyła przed startem.

W wrześniu widzimy się 17 dnia miesiąca. Jaka będzie pogoda? Zobaczymy, na pewno nie będzie padać……śnieg  :)

Ósmy start i ósme (sierpniowe) numery

Numery startowe - bieg

Numery startowe - Nordic Walking

Nordicowcy odbierają swoje numery w dużym, żółtym namiocie.

Biegacze w małym, żółtym namiocie.

Osoby, które nie widzą swojego nazwiska, a wpłacały opłatę startową proszone są o zabranie potwierdzenia (wydukowane lub elektroniczne).

 

Na miejscu będzie można również się zapisać, wypełniajac formularz Formularz bedzie również dostępny na miejscu.

 

Przypominam, Formularz wypełniają tylko te osoby, których nie ma na liście.

20 sierpnia na starcie pojawi się nowy zawodnik - Miś Zdrowuś.

Zdrowuś jest maskotką Górnoślaskiego Centrum Zdrowi Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Zdrowuś będzie propagował zdrowy styl życia wśród najmłodszych uczetników. 

A jak Miś przygotowuje się do niedzielnych zawodów, możemy zobaczyć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=jYnTludyBDM

 

 

 

 

DIETOCENTRUM Dietetyka i Kształtowanie Sylwetki zawita  na kolejnego Dziak

DietoCentrum jest pierwszą i jedyną wyróżniona poradnią dietetyczną w Polsce. Usługi są tutaj na wysokim poziomie, o czym świadczy wyróżnienie godłem "Przyjazna Przychodnia". 

Do każdego pacjenta podchodzi się tutaj indywidualnie, z pełnym zaangażowaniem i otwartością co zapewnia 100% efektywności !!! 

DietoCentrum zapewnia w jednym miejscu bardzo bogatą ofertę !!! 

Pacjenci mogą skorzystać nie tylko z konsultacji dietetycznych, ale również zadbać o piękny i zdrowy wyglad, dzięki zabiegom modelujaco-wyszczulpajacym. Każdy pacjent ma również możliwość zaopatrzyć się w sklepie DietoCentrum w produkty, które często pojawiają się w dietach jakimi jest zdrowa żywność. Pacjenci borykajacy się z dolegliwościami nieznanego pochodzenia mogą wykonać tutaj test na nietolerancje pokarmowe "Food Detective", który wykona dyplomowany dietetyk. 

Dietetyk z Dietocentrum na sierpniowym Dziku będzie udzielał porad, odpowiadał na pytania. Każdy chętny będzie mógł dokonać analizy składu ciała. 

A w grudniu zaoferujemy inne niespodzianki z Dietocentrum.

logo

 

Pierwszy wakacyjny Dzik za nami. Aż 451 sportowców dopasowało swój urlop do lipcowego startu na Panewnickim Biegu Dzika.

Wśród 312 biegaczy jako pierwszy cztery okrążenia pokonał Pan Damian Brzeziński z Wysokiej, pokonanie „dzikiej” trasy zajęło mu 1:21:37. Pan Damian pierwszy raz pojawił się na Dziku i od razu pokazał na co go stać. Wśród płci pięknej kolejny raz na pierwszym miejscu uplasowała się Pani Małgorzata Rencz z Orzesza. Pojawiła się na mecie po 1:33:21.

Wśród 10 „nordicowców”, którzy pokonali pełen dystans, najszybciej znaleźli się na mecie: Pan Jarosław Reclik ze Skrzyszowa, a wśród Pań, kolejny raz Pani Joanna Kołodziej. Panu Jarosławowi przejście pełnego dystansu zajęło 2:16:07, a Pani Asi 2:26:09.

Nasi zwycięzcy otrzymali całodzienne wyżywienie z Lightbox.

Wśród wszystkich uczestników wylosowaliśmy kilka nagród. Niektórzy uczestnicy mogli ukoić swoje pragnienie buteleczkami filtrującymi „Dafi”, inni zaspokoić swoje kubki smakowe w pizzerii „Borys” lub produktami z Lightbox. Zaopatrzyć w nowy sprzęt sportowy będą mogły osoby, które wylosowały bony do Decathlonu.

Na lipcowym Dziku gościliśmy przedstawicieli z OLIMP SPORT NUTRITION i ze sklepu PBC Perfect Body Center Katowice.

Każdy z uczestników otrzymał napój izotoniczny i batonik energetyczny. Kilka osób wylosowało drobne nagrody z Olimpu. Ale wszyscy od przedstawicieli z firmy Olimp, mogli uzyskać niezbędne informacje na temat suplementacji.

Firma Lightbox, jak co miesiąc zrobiła degustację. Mogliśmy skosztować deserków z nasionami chia, serniczka, a także sałatki z ciecierzycą.

Serdecznie wszystkim gratulujemy lipcowych wyników, a także jesteśmy pod wrażeniem wytrwałości w tym jakże upalnym dniu.

Na koniec meldujemy, że wszyscy zdążyli wyjść z lasu przed burzą i ulewą.

Kolejny, gorący Dzik już 20 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy!

Numery startowe - bieg

Numery startowe - Nordic Walking

Nordicowcy odbierają swoje numery w dużym, żółtym namiocie.

Biegacze w małym, żółtym namiocie.

 

Osoby, które nie widzą swojego nazwiska, a wpłacały opłatę startową proszone są o zabranie potwierdzenia (wydukowane lub elektroniczne).

 

Na miejscu będzie można również się zapisać, wypełniajac formularz Formularz bedzie również dostępny na miejscu.

 

 

 

Liczyliśmy, liczyliśmy i podliczyliśmy :)

Poniżej lista wszystkich startów po sześciu miesiącach

Lista startów

Jeśli ktoś widzi błąd przy swoim nazwisku to czekamy na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

OLIMP SPORT NUTRITION  to marka znana i rozpoznawalna na całym świecie. Firma Olimp jest najbardziej innowacyjnym producentem odżywek i suplementów na Świecie!

Niektóre produkty firmy Olimp bedziemy mogli sprawdzić na lipcowym Biegu Dzika.

Przed startem zachęcam do odwiedzenia zaprzyjaźnionego z firmą Olimp Sklepu PBC Katowice. Sklep  PBC Perfect Body Center Katowice znajduje się Galerii Katowickiej.

 

olimp logo      PBC 2 logo

 

 

Słoneczny półmetek :)

W pierwszą niedzielę czerwca odbył się szósty start VII edycji Panewnickiego Biegu Dzika. Był to bardzo słoneczny i upalny start. Pogoda wielu osobom nie pozwoliła na pokonanie kolejnych rekordów trasy czy zwiększanie dystansów. Ale i tak większość zawodników wychodziła z lasu z uśmiechniętymi buziami.

Mimo wielu zawodów w naszym regionie Dzika postanowiło odwiedzić 348 biegaczy i 127 zawodników Nordic Walking.

Panu Pawłowi Tomaszewskiemu ze Świętochłowic, pokonanie 4 okrążeń zajęło 1:19:44, wśród Pań najszybciej ten dystans pokonała Marlena Rolnik z Mikołowa, Pani Mariola na mecie zjawiła się po 1:56:16.

Pomimo upału i kurzu na trasie, kilku Nordicowców zmierzyło się z pełnym dystansem. Najszybciej na mecie zjawił się pan Piotr Knura z Marklowic. Dystans 19.528 pokonał w czasie 02:27:50. Wśród płci pięknej na pierwszym miejscu uplasowała się Irena Janoszka z Radzionkowa z Klubu Cidry Lotajom :) Pani Irenka wróciła do nas po 2:32:17.

Nasi zwycięzcy otrzymali zestawy całodziennego wyżywienia z Ligtbox i wejściówki do Pizzeri Borys. Życzymy SMACZNEGO :)

Wśród wszystkich zawodników wylosowaliśmy bony do Decathlonu, buteleczki filtrujące „Dafi”, zestawy Lightbox i upominki ze sklepu Lubczyk.

Bardzo dziękujemy naszym partnerom, że tylu zawodników możemy obdarować w czasie naszych zawodów.

Sklep „Tiger” mieszczący się w Galerii Katowickiej ufundował nagrody dla najmłodszych uczestników. Z okazji Dnia Dziecka, każdy zawodnik do 18 roku życia otrzymał upominki z „Flying Tiger Copenhagen ”, cukierki a także rabaty do sklepu, z ostatniego pewnie będą chciały skorzystać mamusie. Zapewniamy, że warto!

Na zakończenie naszego startu na każdego czekała kiełbaska, napój i czekoladowy wafelek. Wielu zawodników wolało dzisiaj kiełbaskę na zimno, w ten gorący dzień ognisko nie bardzo nas zapraszało swoimi płomieniami.

Kilku zawodników miało szanse na skosztowanie przysmaków z Lightbox’a. Tak jak w zeszłym miesiącu przedstawiciel firmy raczył nas ciastem marchewkowym i deserkami z nasionami chia.

Przedstawiciele Fundacji „Rycerze i Księżniczki” zbierali datki dla chorej Gabrysi. Losy Gabrysi można śledzić na http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/gabrysia/?lang=pl

Serdecznie wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników, pokonywania kolejnych kilometrów z uśmiechniętymi minami i życzymy powodzenia na kolejnym starcie.

Dajemy wam chwilę odpocząć, spotykamy się 23 lipca. Przypominamy o nie próżnowaniu w tym czasie kilka startów na nas czeka w czerwcu i lipcu.

Mamy półmetek, więc będziemy robić pierwsze podliczania! 

Poniżej przyznane numery na czerwcowy start :)

Konkurencja biegowa

Konkurencja Nordic Walking

Przypominamy, że osoby zapisane na Nordic Walking będą odbierały swoje numery w dużym zółtym namiocie.

W małym namiocie odbierają numery zapisani biegacze.

Osoby, które nie zdążyły się zarejestrować lub ich wpłata nie wpłynęła będą proszone o wypłełnienie formularza. Formularz dostępny będzie również na miejscu :)

Osoby, ktróe nie uregulowały opłaty startowej proszone są o zabranie drobnych pieniążków.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA KATOWICE

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice

Partnerzy

 

azs awf psp lasy

  logo osiedle PNG   Logo BodyDry logo word krzywe poprawione 1